Oprava plastů

Pro opravu plastového nárazníku, interiérových dílů i dalších částí karoserie nabízíme specializované přípravky – tmely se skelným vláknem, epoxidové a polyesterové pryskyřice, barvy na plast i přilnavostní základové spreje. Produkty jsou vhodné pro opravu prasklin, oděrek, struktur i laminováných dílů. K dispozici jsou také barvy ve spreji na plast a strukturovací barvy a laky. Pro další povrchové úpravy doporučujeme i autolaky do pistole.

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem

Řazení produktů

Výpis produktů

BODY 340 PLASTOFIX základová barva na plasty 1 litr
669 Kč

BODY 340 PLASTOFIX je speciální přilnavostní základová barva na plastové části karosérie. Je vhodná na...

3400000001
CHALLENGER 4100 základová barva na plast 1 litr
379 Kč

CHALLENGER 4100 je speciální přilnavostní základová barva na plastové části karosérie. Je vhodná na...

CL4100
CHAMÄLEON 410 základní plnič na plasty 1 litr
475 Kč

CHAMÄLEON 410 základní plnič na plasty je rychleschnoucí základní nátěr na plasty s dobrými plnicími...

14105

Ovládací prvky výpisu

3 položek celkem

Pro pevné spojení poškozeného plastu slouží epoxidové a polyesterové pryskyřice, které spolu se skelnou tkaninou vytvoří trvanlivý výztužný systém – ideální pro laminování a opravy větších prasklin. Epoxidová lepidla jsou vhodná i pro jemnější lepení a spojování plastových dílů v interiéru.

Po vytvrzení doporučujeme použití polyesterových tmelů se skelným vláknem, které doplní objem a vyplní nerovnosti. Pro jemné opravy a konečnou povrchovou úpravu lze využít i jemnozrnné tmely nebo strukturované laky pro obnovení originálního vzhledu plastu.

Barva na plast by měla být aplikována na připravený, odmaštěný povrch. K tomu slouží odmašťovače na plasty a speciální základové barvy se zvýšenou přilnavostí – například BODY 340 PLASTOFIX. Vrchní barva ve spreji na plast (např. černý matný nebo šedý odstín) dodá povrchu odolnost a sjednocený vzhled. Pro obnovu textury plastu jsou ideální strukturovací spreje.

Řešíte-li opravu i jiných částí vozu, podívejte se také na ochranu podvozku a dutin nebo si prohlédněte autolaky ve spreji pro další nátěry plastů, kovů i karoserie.

FAQ – časté dotazy k opravám a lakování plastů a laminování

Jaký je rozdíl mezi epoxidovou a polyesterovou pryskyřicí při opravě plastů?
Obě pryskyřice se používají se skelnou tkaninou pro laminování. Epoxidová má lepší přilnavost a vyšší pevnost, polyesterová rychleji vytvrzuje a je vhodná pro opravy větších ploch.
Musím před lakováním plastu použít speciální základ?
Ano. Adhezní základ na plast zajišťuje správnou přilnavost barvy a zabraňuje jejímu odlupování. Bez něj barva na plastu dlouhodobě nedrží.
Lze opravený plast po laminování a tmelení normálně stříkat barvou?
Ano. Po vytvrzení, přebroušení a odmaštění lze plast opatřit základem a následně nastříkat barvou nebo strukturovacím lakem.